ZŠ pro žáky s poruchami chování, třídy pro žáky s mentálním postižením

Práce našich žáků
Prace nasich žáků
Anketa

Jak se vám líbí naše nové webové stránky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Zápis do 1. třídy

V pátek dne 10.4.2019 od 12:00 do 16:00 proběhne zápis do prvních tříd pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami. Přijďte se seznámit s prostředím, kde budou vaše děti vzdělávány dle jejich individuálních potřeb. Více informací zde.

Volný čas – aktivní rozvíjení schopností a dovedností žáků s handicapem

Takový byl název projektu, který obdržel dotaci ve výši 20 000 Kč od ÚMOb-Jih v roce 2018.

Žáci si mohli vybírat z nabídky zájmových kroužků, mezi oblíbené kroužky patří Jóga a Kouzlení v kuchyni. Zájmové kroužky rozvíjejí a upevňují kompetence pro život – kompetenci učení, sociální, řešení konfliktů, rozvíjí se hrubá i jemná motorika a komunikace.
V Józe je to o soustředění, zklidnění, cvičení dle pokynů cvičitelky – důležitá je relaxace. Žáci využívali zakoupených dek právě k relaxaci.
V Kouzlení v kuchyni je důležitá bezpečnost práce, vaření dle postupu, stolování, udržování pořádku, nácvik zacházení s myčkou, mikrovlnou troubou, indukčním sporákem, výběr jídel, které jsou důležitá pro zdraví. Pro správné stolování a práci – škrabání brambor, zeleniny, zadělávání těsta apod. jsme zakoupili stoly a židle a nechali zhotovit dlouhou pracovní desku.
V projektu jsme měli ještě Koloběžkové a cyklistické závody, které proběhly v měsíci květnu, červnu. Z vlastních zdrojů jsme zakoupili silniční barvu a obnovu stezky zručnosti, kterou žáci vždy absolvují. Při těchto činnostech dochází k rozvíjení motoriky a pohybové paměti.
Děkujeme ÚMOb-Jih za poskytnutou dotaci.

Jóga – relaxace – zakoupené relaxační deky

Kouzlení v kuchyni – zakoupený stolovací nábytek a pracovní deska

 

Comments are closed.

Video

Den otevřených dveří a výstava prací našich žáků.

EU Peníze školám
EUpenizeskolam
Moravskoslezský kraj
MS kraj
Příspěvkové organizace
MS kraj