Kariérní příprava

V měsíci září a listopadu naši brzo vycházející žáci měli možnost v rámci kariérní přípravy navštívit dvě významné společnosti, které do budoucna z hlediska zaměstnanosti budou pro Moravskoslezský kraj důležité.

Automobilka Hyundai v Nošovicích okouzlila všechny vyučující a žáky. Během dopoledního programu shlédl film o historii společnosti, poté jsme se projeli po provozu, kde jsme viděli všechny fáze výroby, od polotovarů až k hotovému automobilu.

Na letišti v Ostravě-Mošnově nás během dopoledního programu seznámili s historií a vývojem letectví. Dozvěděli jsme se informace o pracovních nabídkách v nedaleké opravně letadel nebo v aktuálně vznikajících logistických centrech, které se v roce 2021 stanou největší ve střední Evropě. Vyzkoušeli jsme si cestu přes letištní kontrolu až k letadlu a seznámili se se všemi pravidly pro přepravu. Na závěr jsme se podívali do letištní hasičské stanice, kde jsme si prohlédli výstroj a výbavu hasičů.