Tvůrčí dílna

Tvůrčí dílnu zaměřenou na rozvoj čtenářské a informační gramotnosti (šablona I/1), navštěvuje skupina 6 žáků 7. ročníku, dvě hodiny týdně.

Výuka je zaměřená především na zdokonalování čtenářských dovedností, plynulé čtení s porozuměním, správný slovní a větný přízvuk. Důležité je, aby žáci dokázali z různých textů vyčíst podstatná sdělení a porozuměli jim. Při výuce využíváme knihy ze školní knihovny ke čtení literárních textů, ale také různé návody, pokyny, se kterými se žáci setkávají v běžném životě. Při práci s počítačem vyhledávají žáci na internetu informace z oblasti literatury, přírodních věd, jízdní řády, testy, stahují novinové články, knihy apod. Nabyté znalosti a dovednosti jistě žákům usnadní lépe se orientovat v reálném životě.