Zahájení školního roku 2011/2012

Zahájení školního roku proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2011.

Škola přivítá prvňáčky a zahájí vzdělávání žáků s ADHD/ADD.

Čtvrtek 1. 9. 2011 – škola bude otevřena v 7,45 hod.. Třídní učitelé převezmou své žáky v přidělených šatnách. Od 8,00 hod. bude probíhat slavnostní zahájení školního roku. Při příznivém počasí bude zahájení probíhat v Atriu školy (hned naproti hlavního vchodu), při nepříznivém počasí proběhne zahájení školního roku v tělocvičně školy. Při slavnostním zahájení budou přivítáni prvňáčci a noví žáci. Po slavnostním zahájení (cca 20 min.) se žáci rozejdou se svými třídními učiteli do svých kmenových tříd, kde spolu s třídním učitelem se seznámí s organizací školního roku. Vyučování bude ukončeno v 9,00 hod. Škola 1. 9. 2011 nezajišťuje provoz ŠD a ŠJ. Stravenky lze zakoupit v budově ŠD na ul. Klegova v Ostravě – Hrabůvce. tel: 596787636. Provoz začíná až v pátek 2. 9. 2011.

Vychovatelky ŠD budou 1. 9. 2011 přijímat přihlášky do ŠD. O přijetí do ŠD rozhoduje ředitelka školy. Přednostně budou přijímáni žáci pracujících rodičů a žáci 1. stupně. Kapacita ŠD je 24 žáků, 12 žáků na jedno oddělení. Ranní družina začíná v 6, 30 hod.. Do ranní družiny mohou docházet i žáci, kteří odpoledne nenavštěvují ŠD. Ve ŠD lze využít i trávení času před odpoledním vyučováním.

Pátek 2. 9. 2011 – vyučování bude pro všechny ročníky ZŠ probíhat od 8,00 do 11,40 hod.. Během pátku a pondělí budou žákům rozdány učebnice, budou seznámeni se Školním řádem, bezpečností s prostředím školy. Zákonným zástupcům rozdány formuláře pro vyplnění údajů nutných do školní matriky, výňatek Školního řádu. Zákonným zástupcům prostřednictvím žáků rozdána nabídka zájmových kroužků, a přehled třídních schůzek, projekt uskutečňovaný školou a jiné. V pátek bude v provozu ŠD a ŠJ. Rodiče prvňáčků ve spolupráci s třídním učitelem mohou první týden upravit docházku svého dítěte do vyučování.

Týden od 5. 9. do 9. 9. 2011 – Ve dnech pondělí až středa vyučování od 8,00 do 11, 40 hod. Od čtvrtka 8. 9. bude vyučování probíhat dle rozvrhu hodin.

Ředitelství školy, všichni pedagogičtí pracovníci i správní zaměstnanci přejí Vám i Vašim dětem úspěšný školní rok 20112/2012.

V Ostravě 25. 8. 2011 Mgr. Hanková Dana, ředitelka školy