PROJEKT „Zdraví jako absence nemoci“

TENTO PROJEKT „Zdraví jako absence nemoci“ DOTOVANÝ Z PODPORY

Občanské sdružení rodičů a přátel ZŠ U Haldy – Ostrava za podpory ÚMOb-Jih uskutečnilo projekt pro žáky ZŠ U Haldy 66 – žáci se zdravotním postižením projekt „Zdraví jako absence nemoci“.

Projekt „Zdraví jako absence nemoci“ podpořil svými činnostmi (aktivitami) povědomí o zdravém životním stylu u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Projektový den: „DEN ZDRAVÍ“ (30.5.2014) svým zaměřením – stanoviště – upevňoval vědomosti, návyky sloužící k pravidelným činnostem, které ovlivňují zdraví člověka, žáci měli možnost ověřit si jak fungují smyslové orgány – chuť, zrak, sluch, hmat, dále pohyb jako důležitá součást zdraví – pohybová aktivita v tělocvičně, upevnění návyku správného umývání rukou. Dále si žáci vyzkoušeli První pomoc – masáž srdce – figurína – zajistil Červený kříž Ostrava.

OS rodičů a přátel školy zajistilo ovoce, zeleninu, zeleninové a ovocné nápoje „ Zdravé potraviny-co nás posiluje“ – členové OS se aktivně zapojili do projektu – vyráběli zeleninové a ovocné saláty a prezentovali je žákům – zdravá výživa, éčka v naší stravě – nebezpečí éček– připravili pro žáky i omalovánky ovoce, zeleniny. Zúčastnili se žáci 1. a 2. Stupně ZŠ.

Výčet činností:

• Zdravé potraviny – význam ovoce zeleniny, omalovánky ovoce, zeleniny

• Pohyb znamená život – pohybové aktivity v tělocvičně – opičí dráha, cvičení jógy, zumba

• Poznej podle chuti, zraku, sluchu, hmatu – manipulační činnosti navlékání, zatloukání,

Část projektu, na kterou OS rodičů a přátel školy využilo dotaci ÚMOb – Jih byla věnována posílení zdraví žáků pobytem v solné jeskyni Halos v Ostravě. 50 žáků mělo možnost strávit hodinu v solné jeskyni, byli seznámeni s působením solné jeskyně na zdraví zejména v zimním období. Rodiče žáků byli prostřednictvím letáčku informováni o použití dotace ÚMOb – Jih, která zajistila volný vstup žákům do solné jeskyně. Podle zájmu rodičů bude škola pokračovat již na náklady rodičů v návštěvách solné jeskyně. Rodiče tuto aktivitu OS rodičů a přátel ZŠ U Haldy – Ostrava přivítali.

Výčet činností:

• Pobyt v solné jeskyni – 50 žáků – 1. Stupeň

Celý projekt hodnotíme velmi pozitivně a jsme rádi za podporu ze strany ÚMOb –Jih ve formě dotace a spolupráce se zaměstnanci ZŠ U Haldy v Ostravě – Hrabůvce.

Předsedkyně OS Hošťálková Klára

 

 

        

Comments are closed.

cookies image
Cookies

Tento web potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých cookies, aby Vám mimo jiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Souhlas můžete odmítnout .

Nastavení cookies

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookies podle Vašich preferencí.

Nezbytné (provozní) cookies
Jedná se o takové typy cookies, které zajištují primárně klíčové funkčnosti webu a jeho správné zobrazování na vašem zařízení. Ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat.
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Personalizované soubory cookies
Tyto soubory cookie nám umožňují vylepšovat uživatelský dojem pomocí přizpůsobeného obsahu a funkcí vám, našim zákazníkům.
Reklamní cookies
Reklamní cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Souhlas můžete odmítnout .